Pierwsze zdjęcie w banerze Drugie zdjęcie w banerze Trzecie zdjęcie w banerze Czwarte zdjęcie w banerze Piąte zdjęcie w banerze


Witam! Nazywam się Kamil Sojda. Z zawodu jestem informatykiem, jednak fotografia jest moją prawdziwą pasją. Fotografuję od wielu lat przede wszystkim przyrodę. Już od dzieciństwa fascynował mnie bogaty świat naszej flory i fauny.

Większość wolnego czasu staram się spędzać na łonie natury i uchwycać jej piękno w obiektywie. Przebywanie z dala od cywilizacji i obserwacja otaczającej nas przyrody sprawia mi olbrzymią radość, pomaga mi się zrelaksować. Fotografowanie dzikich zwierząt wymaga dużo pokory i poświęcenia. Cierpliwie czekając w ukryciu staram się niepotrzebnie nie ingerować i nie płoszyć dzikich stworzeń.

Moje efekty pracy zostały zaprezentowane na kilku wystawach przyrodniczych. Otrzymałem wyróżnienie za zdjęcie kumaka nizinnego w konkursie zorganizowanym przez Ekoportal. Współpracuję z organizacjami chroniącymi przyrodę. Chciałbym uwieczniać na zdjęciach jak najwięcej gatunków również tych z czerwonej księgi, aby również przyszłe pokolenia miały możliwość zapoznania się z urokiem rodzimej przyrody, w którą tak często ingerują ludzie.

Mam nadzieję, że moje zdjęcia pozwolą Państwu docenić różnorodność i bogactwo otaczającej nas dzikiej natury.

Od niedawna podjąłem się również fotografowania imprez okolicznościowych jak śluby czy chrzty, ponieważ wiem jak w życiu piękne i szczęśliwe dla nas chwile potrafią być ulotne. Staram się subtelnie i estetycznie wykonywać fotografię portretową, tak aby wzruszała i dawała radość ludziom. Zdaję sobie sprawę, jak ważne jest indywidualne podejście do każdej pary, dlatego poprzez rozmowę staram się poznać ich oczekiwania i sprostać ich wymaganiom.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ŚWIATA WIDZIANEGO MOIMI OCZYMA.